Tuesday , 18 December 2018

NDERTIMI I HEC-eve NE LUMIN E SHALES, ADEMI: DO DERGOJME SHKRESE TE DYTE

Per ndertimin e hidrocentraleve ne lumin e Shales, Bashkia Shkoder ka derguar nje shkrese ku kerkon sqarim per kete vendim. Por, kryebashkiakja Voltana Ademi thote se Bashkia Shkoder ende nuk ka nje pergjigje pas shkreses se derguar, edhe pse kane kaluar me shume se 10 dite nga kjo shkrese. Por, sipas Ademit do te dergohet edhe nje shkrese e dyte dhe eshte e rendesishme lobimi i te gjitheve. Kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi thote se behet fjale per promovimin e turizmit dhe mbrojtjen e mjedisit.

Ndertimi i hidrocentraleve ne lumin e Shales ka sjellur reagime te shumta edhe nga qytetaret dhe shoqeria civile, por akoma nuk ka nje reagim te forte per te hedhur poshte kete vendim.

Lexoni dhe kete

NXENESIT NE SHKOLLEN E MESME NE GUR I ZI DALIN NE PROTESTE

Nxënësit e shkollës së mesme të bashkuar në Gur i Zi kanë dalë ditën e …