Friday , 19 January 2018

“NDERTIMI I BY-PASS-it KA EDHE PROBLEME HIDRO-TEKNIKE”

Pervec prishjes se biodiversiteti dhe mos-zhvillimit te flores e faunes, ndertimi i by-passi prane Bunes ka edhe probleme hidro-teknike qe pasqyrohen me pas edhe ne permbytjet e qytetit. Deklarata erdhi nga inxhinieri Ridvan Gjeçaj, teksa ishte i ftuar ne emisionin “Miremengjes” te Tv Rozafa.

Sipas Gjeçaj, ndertimi i by-passit krijon nje shkeputje te qytetit te Shkodres nga pasurite ujore.

Nder te tjera, Gjeçaj beri me dije se skema e ndertimit te by-passit mbetet nje skeme gjysmake dhe pa funksion.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET LOKALE NE ULQIN NE “AUTOCHTHONOUS”

Autostrada Adriatiko-Joniane do kaloi nëpër bregdetin e Ulqinin duke u lidhur me Velipojën dhe më …