NDESHJA E KOMBETARES, TRAFIK I RENDUAR NE LEZHE

Superstrada nga Miloti në Lezhë dhe në drejtim të Shkodres është përballur me një fluks të jashtëzakonshem automjetesh gjatë pasdites të së premtes, duke sjell trafik të rënduar.Kjo ka ardhur përshkak të tifozëve që i janë drejtuar qytetit të Shkodres për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Turqi.Trafiku ka nisur që prej ores 15:00 e ka vijuar deri në orët e mbrëmjes.

Për ti bërë ballë këtij fluksi mjetesh janë angazhuar një numer i konsiderueshem efektivesh të policisë rrugore.Ata kanë qëndruar në pikat më problematike, duke ndërhyrë në normalizimin e qarkullimit.Qindra automjete pasditen e djeshme u nisen nga qytete të ndryshme të Shqipërisë, Kosova dhe Maqedonia për të ndjekur ndeshjen e kombëtares që u luajt në qytetin e Shkodres.

Lexoni dhe kete

LEZHE, TURIZMI MALOR NIS TE MARRE VEMENDJE

Është një zonë shumë pak e njohur, por mjaft interesante për tu eksploruar. Në Ungrej …