Thursday , 27 January 2022

NDIHMA PER FAMILJET E PREKURA NGA KUSHTET ATMOSFERIKE NE QARKUN E LEZHES

13 ton e gjysem ndihma kan mbrritur n Lezh pr tju shprndar familjeve t prekura nga emrergjenca e motit n kt qark.Ishte Ministria e Brendshme e cila ju prgjigj pozitivisht krkeses s Bashkis Lezh, Mirdit dhe Kurbin pr tju ardhur n mbshtetje banorve.

Prefekti i Lezhs Eduart Ndreca tha se nga kto ndihma do t prfitojn familjet m n nevoje dhe q jan prekur nga kushtet atmosferike, ku numrin m t madh t tyre e ze Bashkia e Mirdites.

Shprndarja e ndihmave do t bhet nga Njesit Vendore, ndrsa sht br e ditur se ndihmat kan n prbrje pako ushqimore dhe miell, duke ju lehtsuar n kt mnyre sadopak veshtiresit q po prballen do dit kta familje.

Lexoni dhe kete

“VIT TË MBARË SHKODËR”

Komisioni Dioqezian “Drejtesi e Paqe” ka organizuar ne teatrin “Migjeni” Shkoder aktivitetin e pervitshem “Vit …