Tuesday , 18 January 2022

“NDIKOI NË VENDIMIN E KUSHTETUESES”, ALEANCA PËR TEATRIN PADIT SORECAN NË SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar në SPAK një kallëzim.

Pas akuzave të bëra publike, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit iu drejtua këtë të hënë SPAK, duke depozituar një kallëzim penal për ambasadorin e BE-së Luigi Soreca dhe kreun e bashkisë Erion Veliaj.

Aleanca e akuzon Sorecën për ndikim të paligjshëm në Gjykatën Kushtetuese.

Gjithashtu, Aleanca i ka kërkuar SPAK sekuestrimin e gjithë pamjeve filmike brenda dhe jashtë Gjykatës Kushtetuese dhe konfiskimin e bisedave telefonike të Sorecas dhe kryetarit të bashkisë Veliaj.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …