Tuesday , 18 January 2022

Ndiqet penalisht mesuesja qe dhunoi nxenesin!

Policia e Shteti ka nisur procedimin penal n gjendje t lir ndaj Seula Piranaj 35 vje msuese matematike n shkolln 9 vjeare Prek Gjoni n Bajz t Malsis s Madhe e cila sht filmuar sot duke dhunuar nj nxns.

Menjher pas publikimit t videos n rrjetet sociale, q solli edhe reagimin e opinionit publik, policia nisi procedimin penal ndaj msueses, e cila si shihet n video qllon disa her nxnsin me iniciale E.C.

Ajo akuzohet pr veprn penale t shprdorimit t detyrs, ndrsa kan nisur hetimet pr zbardhjen e plot t ngjarjes n fjal.Sakaq, sipas policis, rasti n fjal i sht referuar edhe Ministris s Arsimit pr marrjen e masave ndaj msueses 35 vjeare.

Drejtoria Arsimore e Shkodrs fillimisht njoftoi nj grup verifikimi dhe m pas pezullimin e msueses Suela Piranaj, ndrsa vendimin prfundimtar pr t ardhmen e saj n sistemin e arsimor thot se do e marr ditn e hn n koordinim edhe me udhzimin e Ministris s Arsimit.
N video, shihet msuesja e matematiks teksa qllon disa her n kok dhe n fytyr nxnsit e shkolls 9 vjeare. Ky veprim ka sjell reagim t fort n opinionin publik, ndrsa video ka br xhiron n internet.

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …