Friday , 27 November 2020

NDOJA: TIRANA S’ĖSHTĖ E PATHYESHME. VLLAZNIA PRETENDENTE

Pavarėrisht humbjes sė fundit ndaj Tiranės, Vllaznia nė basketboll pėr meshkuj ėshtė e vendosur pėr tė luftuar deri nė fund pėr fitimin e titullit kampion. Titull ky qė do tė ishte I 10-ti pėr tė dhe natyrisht qė kjo do tė thotė edhe vendosje e yllit nė fanellė. Njė gjė e tillė mesa duket u ėshtė vėnė si detyrim nga ana e presidentit Dibra pjestarėve tė kėtij ekipi. Kėtė gjė e ka bėrė tė ditur pėr telesport, njėri nga basketbollistėt titullarė tė Vllaznisė Gjon Ndoja kur shprehet.

Pėrballja e fundit me bardheblutė vėrtetė ėshtė humbur por sipas Ndojės, tregoi se Vllaznia mund t’ia dalė ta sfidojė kėtė skuadėr qė nė pamje tė parė konsiderohet e pathyeshme.

Faza e dytė e kampionatit ka nisur tashmė dhe gara pritet tė jetė shumė e fortė. Vėrtetė nė lojė pėr titullin kampion janė edhe Teuta dhe Kamza Basket por sfida pėrcaktuese duket se do jenė pėrballjet nė mes Vllaznisė kampione nė fuqi dhe Tiranės qė e kėrkon me ēdo kusht titullin sivjet. Se kush do ta fitojė atė, kjo mbetet pėr t’u parė. Kėtė javė shkodranėt kanė njė ndeshje praktikisht tė lehtė, atė me Flamurtarin nė Shkodėr, e cila duhet llogaritur e fituar megjithatė, kjo duhet bėrė realitet nė fushė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISƋ SƋ FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …