Wednesday , 2 December 2020
Breaking News

NDRYSHIMET KUSHTETUESE NË PARLAMENT, REAGON LULZIM BASHA

Në një deklaratë për mediat pas votimit të ndyshimeve kushtetuese, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se sot Kuvendi tregoi se është një çirak i interesave politike të Edi Ramës.

Basha ka bërë të qartë se Opozita e Bashkuar nuk do të pranojë ndryshimet e njëanshme kushtetuese dhe se ato nuk janë të detyrueshme si dhe nuk e ndalin dot ndryshimin apo rotacionin politik.

Deklaratat Basha i bëri në përfundim të takimit me aleatët, i cili u zhvillua për rreth një orë në selinë e PD.

Lexoni dhe kete

BASHA: SHQIPËRIA ËSHTË SHPOPULLUAR NGA TË RINJTË NË 7 VITE TË RAMËS

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar këtë të hënë një takim me nëna, të …