Wednesday , 21 March 2018

Ndryshimi drejtuesve, nxenesit e “28 Nentorit” bojkot mesimit!

Ndryshimi I drejtuesve te gjimnazit “28 nėntori” ka shkaktuar pakėnaqėsi tek nxėnėsit e kėsaj shkolle tė cilėt kanė nisur bojkotin e mėsimit. Fillimisht nxėnėsit e “28 nėntorit” kanė firmosur njė peticion I cili mesa duket nuk ėshtė marrė parasysh nga drejtuesit e DAR Shkoder. Kjo gjė ka rritur pakėnaqėsinė e nxėnėsve tė cilėt kanė vendosur bojkotin e mėsimit deri sa tė dėgjohet zėri I tyre.

Nė mbėshtetje tė protestės sė nxėnėsve kanė qėnė edhe prindėrit.

Ditėn e hėnė DAR ka bėrė njė sėrė ndryshimesh tek drejtuesit e shkollave tė qytetit tė Shkodres ku janė lėvizur tė gjithė ato drejtorė tė cilėt kanė qėnė nė krye te institucioneve arsimore qė nė kohen e qeverisjes se djathtė. Albana Bushati drejtonte gjimnazin “28 Nėntori” prej 5 vitesh ndėrsa u zevendėsua me Zija Vukėn. Sipas nxėnėsve tė kėsaj shkolle ndryshimi i Bushatit me Vukėn bėhėt pėr shkak tė bindjeve politike.

Lexoni dhe kete

PROBLEME NE NJESINE ADMINISTRATIVE TE DAJƇIT

Situata e pĆ«rmbytjeve vijon tĆ« mos njohĆ« asnjĆ« pĆ«rmirĆ«sim nĆ« territorin e BashkisĆ« ShkodĆ«r. PĆ«rkundrazi, …