Wednesday , 17 January 2018

Ndryshimi drejtuesve, nxenesit e “28 Nentorit” bojkot mesimit!

Ndryshimi I drejtuesve te gjimnazit 28 nntori ka shkaktuar paknaqsi tek nxnsit e ksaj shkolle t cilt kan nisur bojkotin e msimit. Fillimisht nxnsit e 28 nntorit kan firmosur nj peticion I cili mesa duket nuk sht marr parasysh nga drejtuesit e DAR Shkoder. Kjo gj ka rritur paknaqsin e nxnsve t cilt kan vendosur bojkotin e msimit deri sa t dgjohet zri I tyre.

N mbshtetje t protests s nxnsve kan qn edhe prindrit.

Ditn e hn DAR ka br nj sr ndryshimesh tek drejtuesit e shkollave t qytetit t Shkodres ku jan lvizur t gjith ato drejtor t cilt kan qn n krye te institucioneve arsimore q n kohen e qeverisjes se djatht. Albana Bushati drejtonte gjimnazin 28 Nntori prej 5 vitesh ndrsa u zevendsua me Zija Vukn. Sipas nxnsve t ksaj shkolle ndryshimi i Bushatit me Vukn bht pr shkak t bindjeve politike.

Lexoni dhe kete

LIGJI ANTI-DUHAN, INSPEKTORET NE TERREN

Duhani dhe konsumi I tij ne ambiente publike dhe ne instuitucione eshte I ndaluar per …