Breaking News

NE 2016, SHKODRA ME PLANIN E ZHVILLIMIT

Brenda 6 mujorit t par t 2016-es pritet q Shkodra t ket planin e saj integral t zhvillimit, i cili do t marr n konsiderat edhe planet lokale egzistuese.

Ky fakt eshte bere I ditur nga Zv/ministri i zhvillimit urban Alfred Dalipi I cili thekson se me planin e ri kombtar do kategori toke do t marr vlern e vet, ndrsa nuk prjashton edhe prishjet e ndrtimeve kaotike t bra n kto vite.

Edhe pr bregdetin, masterplani i Velipojs parashikohet t jet pjes e planit t ri t bashkis s madhe. I pyetur mbi detyrimet e pashlyera t ish komuns pr firmn q hartoi at masterplan, zv/ministri Dalipi thot se detyrimi i takon asaj njsie administrative. Plani i ri kombtar parashikon zhvillimin e ri t Shqipris deri n 2030 dhe bashkia e Shkodres sht nj ndr 26 njsit prfituese.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME PUNONJËS TË FASONERIVE

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të enjte një takim me punonjës së fasonerive në Fushë …