Wednesday , 13 November 2019

“NE DEMOKRACI DEBATI POLITIKE NE PARLAMENT”

Bashkëpunimi brenda elitës politike të vendit do të ndihmonte Shqipërinë edhe më shumë në procesin e integrimit, deklarata është bërë nga ambasadori i Polonisë në vendin tonë Marek Jezioski gjatë një vizite me kryebashkiakun e Shkodres, Lorenc Lukën.I pyetur për bojkotin e opozitës në parlament, diplomati polak ka ripërsëritur fjalët e komisionierit Fyle lidhur më këtë cështje.Ambasadori Jezioski është ndalur edhe tek rëndësia e reformës territoriale, ndërsa ka marrë si shembull arritjet e pushtetit lokal të shtetit të Polonisë ku kjo reformë është kryer në fillim të viteve 90. Pavareisht apelit te nderkombetareve opozita vijon bojkotin e parlamentit ndersa klima politike ashpersohet me akuza dhe kunder akuza ne mes mazhorances dhe opozites.

Lexoni dhe kete

EMĂ‹RIMET E DREJTORĂ‹VE RAJONALĂ‹ NĂ‹ SHKODĂ‹R, DEKLARATĂ‹ NGA PD SHKODĂ‹R

Partia Demokratike dega ShkodĂ«r ka reaguar pĂ«r mungesĂ«n e emĂ«rimeve tĂ« drejtorĂ«ve rajonalĂ« nĂ« ShkodĂ«r. …