Saturday , 24 March 2018

“NE DEMOKRACI DEBATI POLITIKE NE PARLAMENT”

Bashkėpunimi brenda elitės politike tė vendit do tė ndihmonte Shqipėrinė edhe mė shumė nė procesin e integrimit, deklarata ėshtė bėrė nga ambasadori i Polonisė nė vendin tonė Marek Jezioski gjatė njė vizite me kryebashkiakun e Shkodres, Lorenc Lukėn.I pyetur pėr bojkotin e opozitės nė parlament, diplomati polak ka ripėrsėritur fjalėt e komisionierit Fyle lidhur mė kėtė cėshtje.Ambasadori Jezioski ėshtė ndalur edhe tek rėndėsia e reformės territoriale, ndėrsa ka marrė si shembull arritjet e pushtetit lokal tė shtetit tė Polonisė ku kjo reformė ėshtė kryer nė fillim tė viteve 90. Pavareisht apelit te nderkombetareve opozita vijon bojkotin e parlamentit ndersa klima politike ashpersohet me akuza dhe kunder akuza ne mes mazhorances dhe opozites.

Lexoni dhe kete

NGA SHKODRA, DEPUTETJA E PD GRIDA DUMA: PROKURORJA E PERGJITHSHME, POLITIKE

Kjo Ć«shtĆ« stinĆ« e protestave dhe ne nuk mund tĆ« ndalemi pĆ«rballĆ« njĆ« qeverie e …