NE DVP- SHKODER KREMTOHET THEMELIMI I POLICISE

105 vjetori I themelimit të policisë së shtetit shqiptar është kremtuar me një ceremony në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë së Shkodrës. Para efektivëve të policisë dhe drejtuesve të pushtetit vendor në Qarkun Shkodrës dhe krerëve të gjykatave Drejtori I Policisë së Shkodrës Gjovalin Loka u shpreh se këto 105 vite kanë qenë me plotë sfida në ruajtje të rendit dhe qetësisë publike.

13 janari shënon përvjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit, e cila shënon edhe krijimin e një trupe policore në ruajtje të rendit dhe qetësisë publike. Themelimi I saj u bë nga qeveria e Vlorës e kryesuar nga Ismail Qemali.

Lexoni dhe kete

“KONTROLLET NE ZONEN E PREKALIT, JO VETEM PER KANABIS POR EDHE SEZONIN TURISTIK”

Gjate nje takimi te zhvilluar ne Njesine Ana e Malit, per parandalimin e kultivimit te …