Saturday , 7 December 2019

“NE LAÇ DO TE NDERTOHET NJE LAGJE E RE”

Në qytetin e Laçit do të ndërtohet një lagje e re ku do vendosen të gjitha familjet që kanë ngelur pa strehe nga tërmeti i 26 nëntorit. Konfirmimi ka ardhur nga Ministri i Brendshem Sander Lleshaj i cili inpektoi situaten e krijuar nga tërmeti në Fushë-Mmurras të Kurbinit.

Tërmeti ka lënë pa strehe dhjetra familje në zonen e Kurbinit, ndërsa ende nuk është vendosur se ku do të ndërtohet lagjia e re e cila është premtuar nga Qeveria Shqiptare.

Lexoni dhe kete

NXENESIT E AKOMODUAR NE SHENGJIN NISIN SHKOLLEN

Në shkollën 9-vjeçare “At Zef Pllumi” në Shëngjin numri i nxënësve është dyfishuar. Fëmijet e …