Breaking News

“NË VELIPOJË NUK ZBATOHET LIGJI DHE ZAPTOHET RËRA”

Plazhi i Velipojës vijon të përballet me problematika të ndryshme. Në një prononcim për mediat, prefekti i Qarkut Shkodër, Çesk Millja tha se kemi inspektuar me task-forcën por mungojnë kontratat me operatorët e biznesit.

Ai e pranoi se ka abuzime dhe se do ketë masa të rrepta ndaj atyre që zaptojnë rërën dhe nuk zbatojnë ligjin.

Ndërkohë në pjesën më të madhe të plazhit të Velipojës vijojnë të mungojnë rojet në kullat e vrojtimit.

Lexoni dhe kete

VIJOJNË PUNIMET NË RRUGËN “MYZYRAJ” NË DOBRAÇ

Vazhdojnë punimet për rikonstruksionin e rrugës “Myzyraj” në Dobraç të Shkodrës. Investimi me vlerë rreth …