Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

Ne zgjedhjet e 2015- es, PS kerkon Shkodren

E majta do t fitoj shumicn e 61 bashkive, mes t cilave edhe Shkodrn ka qn kjo deklarata e ministrit t Mirqnies Sociale dhe Rinis Erion Velis gjat nj takimi me t rinjt e FREESH- Shkoder. sht shum e rndsishme q t fillojm punn sot q 21 Qershori t na gjej fitues, duke punuar n do shkoll , n do fakultet, n do gjimnaz, n do objekt, n do kafe, n do vend pune, kudo ku ka njerz t cilt po ngazllehen me mnyrn se sip o ndryshon Shqipria u shpreh VeliajPor menjher deputeti socialist Tom Doshi I ka dhn nj mesazh t qart qendres duke theksuar se kandidati i PS- s pr bashkin e Shkodres nuk do t jet I katapultuar nga qendra por do zgjedhjet nga baza.

Kt radh n rolin e ministrit n bashkbisedimin me t rinjt Veliaj ka theksuar se partia socialiste insiston n hapjen e dosjeve sepse ne nuk kemi komplekse tha Veliaj.Arsyeja pse Partia Socialiste insiston tek hapja e dosjeve sht fakti q sht nj parti pa asnj kompleks. Un e di q kemi pasur parti t kompleksuara n Shqipri, jo pak, Partia Demokratike ka qeverisur mbi 13 vjet n Shqipri dhe ska pasur kurr kurajon, si parti e djatht me demek antikomuniste q t reflektoj mbi t kaluarn.

Ministri Veliaj komentoi edhe ceshtjen e sigurimeve shoqrore dhe lufts s shpallur pr punn n t zez. N takimit Fuqia e 1 milionve me t rinjt e FREESH- Shkoder ishin t pranishm edhe drejtues lokal t PS Shkoder.

Lexoni dhe kete

PD NIS FUSHATËN ELEKTORALE

Ka nisur faza e tretë e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. Procesi …