Wednesday , 21 October 2020

NECID I MOHON FITOREN KROACISE

Prfaqsuesja e Kroacis ka barazuar ndaj Republiks s ekis me rezultatin 2-2. Kroatt ishin m t mir gjat gjith takimit, por ata dshtuan t ishin konkret n rastet e shumta q kishin para ports kundrshtare. Goli i par erdhi nga Ivan Perisic, i cili n minutn e 37-t kalo Kroacin n eprsi pas nj goditje t fort brenda zons dhe me rezultatin 0-1 prfundoi pjesa e par. Goli i dyt nga kroatt erdhi n minutn e 59-t nga Ivan Rakitic, e gjitha kjo pas nj asistimi t Marcelo Brozovic. Nga ana tjeter, goli i par pr ekt erdhi nga Milan Skoda n minutn e 76-t pas nj asistimi nga Tomas Rosicky. Kurse goli i barazimit erdhi n minutat shtes t takimit nga Tomas Necid nga pika e bardh. Pas ketij barazimi, Kroacia ka katr pik n Grupin D, por me nj ndeshje m shum se Spanja dhe Turqia, ndrsa kjo ishte pika e par e ekis n Euro 2016.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË PRITJE TË STARTIT, POR SHQETËSON COVID-19

Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për futbollin shqiptar. Mes klubeve dhe Qeverisë pritet …