NEGOCIATAT ME GREQINE NE RRUGEN E DUHUR

Proces jo i lehtë dhe se duhet të kalohen pengesat, u shpreh Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati mbi negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë për paktin detar. Ai shprehet se cdo gjë është në rrugen e duhur.

Bushati e ka edhe një përgjigje për opozitën dhe pretendimet e saj se mes dy vendeve nuk ka një marrëvëshje, por një pazar. Por nëse i trembet largimit nga posti i ministrit në shtator ai shprehet se cdo gjë mbetet në gjykimin e kryeministit.

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati i bëri deklaratat nga Shkodra, ku mori pjëse në aktivitetet e 5 Majit, ditës së dëshmoreve të atdheut.

Lexoni dhe kete

KE HAP BISEDIMET PER ANETARESIMIN NE BE TE SHQIPERISE

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, prezanton zyrtarisht para Komisionit të …