Saturday , 26 September 2020

NENSHKODRA NE PROTESTA PER DEMSHPERBLIMIN

Trushi ka qn fshati I radhs, ku banort e NnShkodres kan organizuar protestn pr dhnien e dmshprblimit t prmbytjeve t 2010- 2011- es. Banort kan krkuar nga qeveria Rama q t ju jap dmshprblimin q u takon pasi deri m tani jan dmshprblyer n masn 49% vetm pr demet n bujqsi dhe skan marr asnj lek pr demet n banesa, blegtori dhe biznes.

Organizatort I kankrkuar edhe bashkis Shkoder q t reagoj prball ksaj situate, ndrsa kan shtuar se protestat e tyre nuk do ndalohen m, deri n bllokimin e akseve nacionale.

Prej javsh e gjith zona e NnShkodres ka nisur protestat pas deklaratave t kryeministrit Rama se NenShkodres I sht dhn dmshprblimi i prmbytjet e viteve 2010, 2011. Banort krkojn sqarimin e kesaj deklarate, si dhe dhnien e dmshprblimit.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E MJEKËVE PËR 4 KËRKESA

Mjekët dhe infermierët kanë mbajtur këtë të enjte një protestë të heshtur një orëshe tek …