NENSHKRUHET MARREVESHJA PASZGJEDHORE PDS -FORCA E RE!

Kryetari i Partisė demokratike tė socialistėve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcės sė re demokratike Nazif Cungu kanė nėnshkruar nė Podgoricė Aneksin e marrėveshjes pėr koalicionin paszgjedhor tė bashkėpunimit nė mes PDS-sė dhe Forcės.

Nė nėnshkrimin e aneksit tė marrėveshjes sė koalicionit ishin tė pranishėm partnerėt e koalicionit nė nivel shtetėror – Rafet Husoviq, kryetari i Partisė boshnjake, Marija Vuēinoviq, kryetarja e Iniciativės qytetare kroate, si dhe nėnkryetari i Forcės Genci Nimanbegu. Nė nėnshkrimin e marrėveshjes ishin tė pranishėm nė emėr tė PDS-sė edhe Dushko Markoviq, zėvendės kryetari, Svetozar Maroviq, kryetari i Kėshillit politik dhe Tarzan Millosheviq, drejtori politik. 

Me aneksin 2 tė Marrėveshjes pėr koalicion paszgjedhor nė mes Partisė demokratike tė socialistėve dhe koalicionit “Forca pėr bashkim” janė dakorduar pėrgatitja dhe realizimi i projekteve zhvillimore, implementimi i normave kushtetuese dhe ligjore pėr pjesėmarrjen e popullit pakicė shqiptar nė kryerjen e pushtetit dhe ėshtė pėrcaktuar dinamike e operacionalizimit dhe konkretizimit tė ēėshtjeve tė dakorduara.

Lexoni dhe kete

TE DIELEN ZGJEDHJET NE KOMUNEN E ULQINIT

TĆ« dielen e katĆ«r shkurtit nĆ« Komunen e Ulqinit zhvillohen zgjedhjet lokale. TĆ« drejtĆ« vote …