Saturday , 25 November 2017

NEVOJA PER ZGJERIM TE STAFIT PRANE SHTEPISE SE TE MOSHUARVE SHKODER

Stafi i punonjesve prane shtepise se te moshuarve ne Shkoder eshte i vogel. Prandaj, drejtoria e kesaj shtepie ka paraqitur nje kerkese prane sherbimit social dhe ministrise per rritje te numrit te punonjesve. Nje fakt i tille pohohet nga drejtori Edmond Emini, i cili shton se ne kete shtepi sherbehet 24 ore ne te gjithe ditet e javes.

Nder te tjera, Emini ben me dije se ka persona qe nuk jane ne moshe pensioni prane kesaj shtepie.

Aktualisht ne kete shtepi trajtohen 34 persona, ndersa ne total jane 52, por nje pjese e tyre jane shperndare ne institucionet e tjera si shkak i rikonstruksionit te godines.

Lexoni dhe kete

6000 BIZNESE RREZIKOJNE TE MBYLLEN NGA SKEMA E TVSH-se

6 mijë biznese të vogla. rrezikojnë të mbyllen nëse përfshihen në skemen e TVSH-së, është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin