Sunday , 17 February 2019

NGACMIMI NE FAKULTETIN JURIDIK, STUDENTET NE PROTESTE

Një ditë pas publikimit të skandalit në Fakultetin Juridik të Universitetit të Shkodrës, studentët kanë dalë në protestë përpara komisariatit të policisë vendore Shkodër. Ata bëjnë thirrje kundër dhunës dhe abuzimeve. Dy student theksuan se në fakultetin e drejtësisë ka pasur ngacmime me fjalë ndaj 2 studenteve dhe një pedagoge. Ato kërkojnë që ky rast të merret parasysh dhe mos të u mohohen të drejtat. Sipas tyure, efektivi policisë ka qenë i armatosur dhe është shfaqur prej disa javësh, ndërkohë siguria në shkolla sipas tyre është në rrezik.

Pas protestës para komisiariatit të policisë, studentët kanë marshuar në qytet duke mbajtur një pankartë ku shkruhet “Prostitucion, stop dhunës, përdhunimit”.

Lexoni dhe kete

QYTETARET TREGOJNE ARSYET E PROTESTES PER TV ROZAFA

Qytetarë dhe mbështetës nga e gjithë Shqipëria ishin të shtunën në protestë ndaj qeverisë Rama. …