NGJARJA E RENDE NE BARDHAJ TE SHKODRES, BABAI I 8 FEMIJEVE HUMB….

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Bardhaj të Shkodrës. Një përson ka mbetur i vdekur në vend pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Përsoni në fjalë i identifikuar si Frrok Pjetër Bregu 51 vjeç po rilidhte energjinë elektrike të cilën ia kishin shkëputur OSHEE Shkodër për mos pagesë.

Siç mesohet familja Bregu ndodhet në gjëndje të rende ekonomike gjë që ka çuar në pamundësi të pagesës së energjisë. Frrok Bregu eshte babai i 8 femijeve dhe nuk kishte te ardhura per te paguar energjine elektrike cka e ka detyruar ate qe te bente kete veprim duke tentuar te rilidhte energjine elektrike e cila mesohet se kishte disa dite qe i eshte shkeputur nga ana e OSHEE-se.

Frrok Bregu ka qene i vetem ne momentin kur ka tentuar te rilidh energjine elektrike ndersa ai eshte hetuar nga banoret e zones ne momentin kur eshte rrezuar nga shtylla. Grupi hetimor ne vend ngjarje po heton per rrethanat e kesaj ngjarje.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET NJE 30-VJEÇAR NGA POLICIA E SHKODRES

Policia e Shkodrws vijon punwn për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim. …