Sunday , 29 November 2020

NGJARJE E RENDE NE QYTETIN E SHKODRES, VRITET NJE PERSON, PLAGOSET NJE TJETER

Krimi trondit përsëri qytetin e Shkodrës. Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të mërkure në zonën e Rusit, pranë Mërkatës. Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 11:15 në lagjen “Partizani” në vendin e quajtur ‘Merkata Rus’, dy persona me motoçikletë kanë qelluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit Fatos Ferracaku 40 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër.

Nga të shtënat është plagosur edhe shtetasi Fatmir Mehja, i cili ndodhet jashtë rreziku për jetën nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Policia e Shkodrës e mbështetur nga FNSH Shkodër ka ngritur pika kontrolli dhe në gjithë zonën ku dyshohet se janë larguar autorët. Policia ka gjetur dhe një mjet motoçikletë të djegur, që dyshohet se u përdor nga autorët, në lagjen ‘Guerrile”.

Po punohet intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Ndërkohë, Policia e Shkodrës fton çdo qytetar që ka informacion dhe mund të ndihmojë, të telefojnë falas në nr 112.

Lexoni dhe kete

AKSIDENT I RËNDË NË PUKË, HUMB JETËN DREJTORI I INSPEKTORIATIT TË MBROJTJES SË PYJEVE NË SHKODËR, MARK NDOU

Një aksident tragjik është regjistruar në Iballë të Pukës. Është ndarë nga jeta Mark Ndou …