NGJARJET E FUNDIT NE VEND, REAGON BASHA

2 ngjarje ne me pak se 12 ore diten e djeshme jane deshmi se shteti ka rene, se Shqiperia nuk ka rend publik dhe se policia eshte kthyer ne nje bande qe i ka lene dore te lire krimit dhe po dhunon ne menyre shtazarake qytetaret. Keshtu u shpreh kryedemokrati Lulzim Basha ne nje deklarate per mediat nga selia e Partise Demokratike.

Sipas Bashes, dhenia fund e ketij regjimi eshte emergjence kombetare dhe rruga e vetme per kete eshte bashkimi i te gjithe shqiptareve ne betejen kunder padrejtesise, krimit dhe korrupsionit, per sigurine dhe mireqenien e cdo shqiptari.

Opozita e bashkuar ka planifikuar nje proteste me 13 prill ne Tirane, ku pritet nje pjesemarrje masive e qytetareve.

Lexoni dhe kete

BASHA: RAMA PO BËN FUSHATË PËR TË MBULUAR KRIMET

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë mbrëmjen e së shtunës në një tjetër konferencë për mediat. …