NGRIHET TASK- FORCA PER ENERGJINE

Brenda pak ditėve, Task Force e re pėr energjinė do tė nisė punėn pėr inspektimin e punonjėsve tė OSHEE nė tė gjithė Shqipėrinė nė mėnyrė qė tė ulė abuzimet. Ky vendim i qeverisė ka ardhur menjeherė pas nisjes sė aksionit kundėr abuzuesve tė energjisė elektrike. Kjo strukturė e veēantė do tė ketė rreth 50 punonjės e do tė kontrollojnė tė gjithė elektriēistėt dhe faturistėt nė vend. Koli Bele, Sekretar i Pėrgjithshėm i Ministrisė sė Industrisė i shpjegon se Task Force do tė nisė punėn nė ditėt nė vijim dhe synimi i saj do tė jetė uljen e korrupsionit nė rang tė punonjėsve tė Operatorit tė Shpėrndarjes sė Energjisė. Nisja e aksionit kundėr vjedhėsve tė energjisė ka bėrė qė ditėt e fundit arkėtimet e OSHEE tė rriten me 40 %. Task Force do tė jetė njė strukturė jashtė OSHEE dhe ky vendim ka ardhur pasi njė numėr i konsiderueshėm faturistėsh dhe elektriēistėsh kanė abuzuar me detyrėn duke i dėmtuar dėm kompanisė dhe shtetit.

Lexoni dhe kete

RRITJE PENSIONI PER PENSIONISTET NE VENDIN TONE

NĆ« mbledhjen e rradhĆ«s tĆ« zhvilluar nĆ« DurrĆ«s, KĆ«shilli i Ministrave ka vendosur tĆ« shtojĆ« …