Saturday , 25 November 2017

NIKOLLAJ: KJO QEVERI NUK E KA PRIORITET STATUSIN E MINATORIT

Kjo qeveri nuk e ka prioritet të saj miratimin e statusit të minatorit dhe këtë e vërtetej vëtë Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së qeverisë në Dibër ku nuk tha asnjë fjalë për statusin e profesioneve të vështira, ndaj të bëhet gati për tu përballur me protesta masive.Reagimi ka ardhur nga Kreu i Konfederatës së Sindikatave, Kol Nikollaj, i cili e konsideron absurd faktin që kryeministri, Edi Rama, gjatë viztës së tij në qarkun e Dibrës nuk foli asnjë fjalë për statusin e minatorëve.

Kreu i Konfederatës së Sindikatave, Kol Nikollaj, përfitoi nga rasti ti bënte apel Lëvizjes Socialiste për Integrim të mos e përdorë statusin e minatorit për përfitime meskine politike.

Nikollaj i kujtoi, Edi Ramës, se nuk duhet të jetë vetëm konstatues i problemeve të medias, sindikatës dhe shoqërisë në përgjithësi, por duhet jetë personi që për ti menaxhuar dhe zgjidhur këto problemet e shqiptareve.

Lexoni dhe kete

BANORET E THETHIT: KERKOJME TAPITE, PO NA GJOBISIN!!!

Banoret e Thethit kërkojnë tapitë e pronave, të trashëguara nga të parët e ku kanë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin