Saturday , 26 September 2020

Nis dekorimi i qytetit te Shkodres!

Qyteti I shkodres ka filluar te zbukurohet per festat e fundvitit. T hnn jane vendosur bredhat n sheshet kryesore t qytetit sic sht shshi Ligj Gurakuqi apo n bulevardin Zogu I pare, ndrsa kete te merkure dhe n ditt n vijim do t vendosen edhe n shum rrug t tjera kryesore por jo vetm.

Keshtu ditn e mrkur, punonjsit e Bashkis s Shkodrs kan nisur vendosjen e dekorit pr festat e fundvitit dhe heqjen e dekorit t festave t nntorit Por ajo cfare te bie ne sy eshte fakti se Pr shkak t buxhetit apo pr arsye t tjra Shkodra do t kt t njjtin dekor sic ishte dhe vitin e kaluar

.Qytetaret shkodran do te kene mundesine per te ndjere atmosferen e ketyre festave edhe pse pothuajse me te njejtin dekor si vitin e kaluar pa sjellur ndonje novacion ne dekorimin e qytetit te shkodres.Gjithsesi pritet qe ne kuader te festave te fundvitit Bashkia Shkoder pervec ketyre dekoreve ku duket se nuk jane angazhuar shume per te sjellur dicka te re do te realizojne edhe nje sere aktivitetesh.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NË SHKODËR DREJT ZEROS

Një nga sitet më atraktive turistike sic është Kalaj Rozafa e Shkodrës, këtë vit është …