Wednesday , 27 January 2021

NIS KAMPIONATI KOMBĖTAR I BOKSIT PĖR 18 VJEĒARĖT

Pasditen e sė premtes ka nisur nė Shkodėr kampionati kombėtar i boksit pėr tė rinj me pjesmarrjen e sportistėve mė tė mirė tė Shqipėrisė pėr kėtė grupmoshė. Ajo qė vihet re ėshtė numri jo i madh i sportistėve pjesmarrės megjithatė pėr t’u veēuar ėshtė ekipi i Arenės me 9 boksierė.

Nė ndeshjet e ditės sė parė ėshtė vėrejtur njė rivalitet i madh nė ring dhe presidenti i Federatės Shqiptare tė Boksit Florend Kalivopuli i pranishėm nė pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ėshtė shprehur entuziast pėr njė nivel tė kėnaqshėm tė ndeshjeve tė kėtyre tė rinjve qė janė edhe e ardhmja e boksit shqiptar.

Ekipi i Vllaznisė merr pjesė nė kėtė kampionat me katėr sportistė dhe tre prej tyre kanė konkurruar nė ditėn e parė duke treguar njė formė shumė tė mirė sportive dhe duke fituar ndaj kundėrshtarėve tė tyre. Kėshtu, Agron Muriqi, Andrea Demaj dhe Esmerald Sylja me fitoret e tyre tė djeshme, kanė siguruar tė drejtėn pėr tė vazhduar garėn dhe pėr tė synuar shpalljen kampion nė peshat respektive ku garojnė.

Lexoni dhe kete

MARK KROQI LARGOHET NGA DREJTIMI I SK VLLAZNIA

Pas 8 vitesh nĆ« krye tĆ« Sportklub Vllaznia, Mark Kroqi tashmĆ« nuk do tĆ« jetĆ« …