Saturday , 20 April 2019

NIS MONITORIMI I PISHINAVE N QYTETIN E SHKODRES

Tashm q temperaturat jan t larta qytetart u drejtohen liqenit detit apo dhe pishinave. Pr t pasur nn kontroll nse kto t fundit I plotsojn kushtet e krkuar nga drejtoria rajonale e shendetit publik ushtrohen kontrolle nj hr n muaj. Gjithsej n qytetin e Shkodrs jan 7 pishina te cilat po monitorehen kjo pohohet nga SHef i Sherbimit Mjedisor prane Drejtorise se Shendetit Publik Burim GJYLI.

 

Gjyli m tej shpjegon se ku konsiston monitorimi I pishinave kryesisht tek kushtet higjeno- sanitare dhe cilesin e ujit qe perdoret ne keto pishina.

Gjyli I bn thirrje qytetarve q u drejtohen pishanave te kn kujdes dhe t zbatojn t gjitha udhzimet dhe t kontrollojn nese pishina sht brnda standarteve t krkuara pasi ky inspektoriat kryn 1 hr n muaj kontrolle dhe jo cdo dit.

Lexoni dhe kete

“BILBILAT E VEGJEL TE SHKODRES KENDOJNE”, MBYLLET NATA E FUNDIT

Mbrëmjen e së mërkurës është përmbyllur nata e tretë dhe e fundit e festivalit “Bilbilat …