Tuesday , 18 December 2018

NIS NE LEZHE VAKSINIMI KUNDER GRIPIT

Ka nisur në Lezhë vaksinimi i popullates kunder gripit.Në këtë qytet kanë mbërritur 2200 doza vaksinash, por do të kërkohet shtim i tyre.Drejtori i Shëndetit Publik Arben Ristani thotë se fillimisht do të vaksinohet i gjithë përsoneli shndetësor dhe të sëmuret kronik.Sipas tijë kjo vaksinë është mjaft e domosdoshme për parandalimin e gripit.

Vaksinimi ka nisur në të gjithë qendrat shëndetësore të rrethit të Lezhës, ndërsa që në javen e parë është vënë re interes i qytetareve për të bërë këtë vaksinë.

Lexoni dhe kete

“ARTI KUNDER DHUNES”

Në kuadër të projektit “Arti kundër dhunës”, Bashkia Shkodër ka organizuar pasditën e së premtes …