Saturday , 24 March 2018

NIS RIKTHIMI I EMIGRANTEVE, FLUKS NE MURIQAN

Teksa ne ditet and para te janarit, pika kufitare and Muriqanit ka qene and qete, kete te premte numri i shtetasve qe lene shqiperine ka nisur te pesoje rritje . Tashme emigrantet kane nisur te lene atdheun, dhe te rikthehen drejt vendeve ku ata jetojne and punojne.

Kryesisht shtetas Kosovare, qe zgjedhin piken and kalimit kufitar te Muriqanit, thone se kete here pritja ka qene me and shkurter. Ndersa customs po punon me 4 sportele ne dalje dhe 1 ne hyrje.

Ne 24 oret e fundit kane hyre ne vendin tone 860 shtetas shqiptare, ndersa kane dale 1457 shtetas. Ajo qe vihet re eshte se gjate festave vendin tone dhe Kosove kane vizituar nje numer i larte i shtetasve te huaj pasi ne 24 ore kane dale 1560 shtetas te huaj ndersa kane hyre 948.

Lexoni dhe kete

MILLJA: SHQETESIM MBETET PIKA KRITIKE E LIQENIT TE SHKODRES

Pika kritike e liqenit të Shkodrës mbetet shqetësim për prefektin e Qarkut Shkodër, Çesk Millja. …