Monday , 13 February 2023

NIS VAKSINIMI KUNDËR GRIPIT NË VEND

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit kundër gripit në një qendër shëndetësore në kryeqytet.

Ajo njoftoi se janë siguruar 35 mijë vaksina kundër gripit, ndërsa bashkë me vaksinat kundër gripit do të vijojë edhe vaksinimi anti-Covid në çdo qendër shëndetësore në vend.

Manastirliu kërkoi që të rritet ndërgjegjësimi i qytetarëve për vaksinimin.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, DËMTIMI I STOLAVE NË PEDONALEN E “MOLOS”

Bashkia Shkodër ka nisur riparimin e stolave në pedonalen e “Molos” në hyrje të qytetit. …