NISHANI: SHQIPTARET NE MAL TE ZI TE RUAJNE IDENTITETIN

Presidenti i Shqipėrisė Bujar Nishani ka vlerėsuar nė Ulqin se vizita e tij dyditore nė Mal tė Zi ishte shumė e suksesshme. Ai tha se ėshtė i kėnaqur me bisedimet tė cilat i kishte me drejtuesit malazez dhe paralajmėroi zgjerim tė bashkėpunimit tė kėtyre dy vendeve.Kryetari shqiptar ka pėrsėritur se Mali i Zi nuk ėshtė vetėm fqinj i Shqipėrisė, por edhe mik i saj. Nishani porositi Shqiptarėt nė Mal tė Zi qė tė ruajnė identitetin e vet nacional, kulturor dhe gjuhėsor.

Presidenti shqiptar foli  nė Ulqin me kryetarin e komunės Fatmir Gjeka dhe bashkėpunėtorėt e tij.

Gjeka tha se ka njė sėrė projektesh tė pėrbashkėta tė cilat duhet realizuar, sidomos nė infrastrukturė, si dhe ftoi investitorėt nga Shqipėria tė investojnė nė Ulqin. Ne fund te vizites Nishani vendosi lule nė varrin e themeluesit tė Lidhjes sė Prizrenit, Ymer Prizrenit, ndėrsa ishte i pranishėm edhe nė takimin tė cilin pėr nder tė tij e organizoi Kėshilli kombėtarė i Shqiptarėve.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET LOKALE NE ULQIN PA FITUES

NĆ« Ulqin kĆ«tĆ« tĆ« diele u mbajten zgjedhjet lokale pĆ«r Parlementin lokale tĆ« kĆ«tij qyteti. …