Monday , 26 October 2020

Nisin protesten mjeket e spitalit te Shkodres, kunder testimit!

Prej disa ditsh bluzat e bardha n qytetin e Shkodrs kan paralajmruar protesta nj orsh kundr testimit t tyre por kan shprehur dhe krkesat e tyre si rritje tp agave por dhe plotsimin m medikamnete. Mjeket e Spitalit Rajonal t Shkodrs pohojn se nse nuk merren parasysh kerksat e tyre grevat nj orshe do t vijojne.

Me rej ka folur dhe kryetari I sindikats s mjekeve Shkoder Paulo Kaceri I cili uron q kjo t jt protesta e pare dhe e fundit.

Nga protesta e mjekeve pacientt jan detyruar t presin pas dyerve pr t marr ndihmen e duhur. Nse krkesat e mjekeve t spitalit rajonal nuk plotsohen protestat do t vijojn nga bluzat e bardha dhe n ditt n vijim.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …