Monday , 25 September 2017

“NJE BREZ I MIRE-ARSIMUAR ESHTE ÇELESI I NJE KOMBI TE NDRIÇUAR”

Qytetit te Shkodres i eshte shtuar pasditen e se Premtes nje qender multifunksionale. Kjo fale bashkepunimit te organizates “Fjala e Krishtit dhe nje shoqate gjermane. Drejtorja e organizates, Elona Prroj, tha se qellimi i hapjes se kesaj qendre eshte investimi ne arsimimin e femijeve, ne menyre qe ata te behen qytetare te rritur dhe te pergjegjshem jo vetem te Shqiperise, por edhe te Europes.

Arsimimi eshte arma me e forte kunder frikes dhe injorances tha Prroj.

Kjo qender e re eshte e perbere nga rreth 16 dhoma qe do te sherbejne per mesim dhe kurse te ndryshme muzikore per femijet e qytetit te Shkodres. Motoja e qendres eshte “Nje brez i mire-arsimuar eshte celesi i nje kombi te ndricuar”.

Lexoni dhe kete

NDRIÇIMI UNAZES LINDORE, NGERÇ MES BASHKISE SHKODER DHE AUTORITETIT VERIOR TE RRUGEVE

Ndriçimi i Unazes Lindore te qytetit vijon te jete nje ngerç mes Bashkia Shkoder dhe …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin