Thursday , 22 February 2018

NJE DITE PAS TRAGJEDISE NE KOPLIK, FLASIN BANORET

Ne familjen Bajrakurtaj ne Koplik te Malësisë së Madhe jane hapur dyert e mortit. Lumnije Bajrakturtaj është vrarë me sëpatë nga bashkëshorti I saj Ylber Bajrakurtaj.

Vrasja e 42 vjecares Lumnije Bajrakurtaj nga basheshorti i saj Ylber Bajrakurtaj ka tronditur banoret e zones. Ata shprehen se çifti kishin konflikte te vazhdueshme pasi viktima disa here eshte larguar nga shtepia.

Nga informacionet e marra nga ana e policise 42 vjecari Ylber Bajrakurtaj pasi ka kryer vrasjen nuk eshte larguar nga vendi i ngjarjes dhe se gjate gjithe kohes deri ne momentin e arrestimit ka qendruar prane viktimes. Mesohet se te dy si autori ashtu edhe viktima trajtoheshin per çrregullime psiqike.

Lexoni dhe kete

REFORMA E UJIT, SENSIBILIZOHEN QYTETARET NE LEZHE

Reforma e qeverisë për ujin ka sjellë sensibilizim të qytetareve në Lezhë për të shlyer …