Wednesday , 8 April 2020

“NJE KRYEBASHKIAK NE QARKUN LEZHE PO VERIFIKOHET”

Trafiku i drogës dhe veprimtaritë e tjera kriminale të kësaj natyre po sjellin ngjarje të rëndë kriminale që trondisin mbarë opinionin publik. Kështu u shpreh nga Lezha Sekretari i Përgjithshem i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi, sipas të cilit shkëputja politikes me krimin i jep fund kriminalitetit që ka marrë përmasa të frikshme në vendin tonë.

Numri 2 i Partisë Demokratike tha se është duke u verifikuar një nga kryebashkiaket e Qarkut të Lezhës, pasi ka dyshime se ka probleme me dekriminalizimin.

Këto deklarata Sekretari i Përgjithshem i PD i bëri pas një takimi që zhvilloi me krysinë e partisë në Lezhë, ku në fokus të diskutimeve ishte situata e rënde që po kalon vendi si dhe aksioni opozitar.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …