Tuesday , 28 January 2020

NJË XHAMI E RE NË SHKODËR

Një tjetër xhami i shtohet Shkodrës. Kështu këtë të premte është inaguruar xhamia në fshatin Shirq të njësisë administrative Dajç të Bashkisë Shkodër. Një xhami e ndërtuar me kontribute nga Kuvajti dhe fondacioni Mirësia.

E pranishme ishte edhe kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, e cila kishte një falenderim për ndihmat nga Kuvajti.

Në inagurimin e xhamisë merrnin pjesë përfaqësues të KMSH, të ambasadës së Kuvajtit, si edhe banorë të zonës.

Lexoni dhe kete

TERMETI, NDIHMA PER FAMILJET E PASTREHA

Në mbështetje të familjeve që mbeten pa strehe nga tërmeti i 26 nëntorit, pranë Bashkisë …