Thursday , 22 August 2019

NOKA: ME 17 MARS RAMA NUK MUND TE JETE ME KRYEMINISTER

Në prag të protestës së 16 marsit, përfaqësues të opozitës në Shkodër dolën pranë bizneseve duke u bërë thirrje që të marrin pjesë në këtë protestë.

Thika ka shkuar në palcë në këtë vend, prandaj të shtunën duhe të jemi sa më të shumtë në protestën e opozitës tha ish-deputeti i PD, Flamur Noka. Sipas tij, në datën 16 populli do bëjë historinë, ndërsa me 17 Rama nuk mund të jetë më kryeministër.

Noka kërkoi që policia të marrë masa ndaj bandave dhe jo kundër qytetarëve.

Ai komentoi edhe deklaratat e kryeprokurores Marku nga Shkodra.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA – RAMËS: MOS E PROVOKO SHKODRËN!

Edhe ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i …