NOKA: TAHIRI U TAKUA ME KLEMENT BALILI ME 12 GUSHT

Statusi i Flamur Nokes

Tashmė nuk ka mė asnjė dyshim qė ministri i Brendshėm ėshtė nė krye tė njė bande tė organizuar tė narkotrafikut. Pas udhėtimit nė Itali sė bashku me disa anėtarė tė organizatės mafioze Sacra Corona Unita, Saje Qorri nuk ka reshtur sė vazhduari me axhendėn e trafikut. Meqėnėse Rama nuk denjoi tė kthejė asnjė pėrgjigje pėr kėtė shqetėsim tė ngritur, sot kemi njė pyetje tjetėr pėr Ramėn dhe kryeqehajain e tij Tahiri.

Ku ka qėnė Tahiri mbrėmjen e datės 12 gusht?

A ke kaluar njė mbremje konfidenciale nė Ksamil me drejtorėt Policisė sė Vlorės dhe Gjirokastrės dhe ēfare bisede u bė aty?

A ishin pjesė e kėtij takimi edhe vėllezėrit Habilaj dhe Klement Balili dhe me ēfare cilėsie ishin pjesė e tavolinės sė ministrit ?

Meqėnėse kryeqehajai i Ramės ka axhendė tė zėnė me takime me narkotrafikatėt mė tė mėdhenj tė Ballkanit e Italisė pėr tė garantuar trasportimin e sasisė mė tė madhe tė kanabisit qė ka parė ndonjėherė vendi, po presim pėrgjigje nga Rama.

Shqiptarėt kėrkojnė tė dinė tė vėrtetat e kėtij krimi qė ka mbuluar vendin. Pse organizohet nga qeveria? Pse menaxhohet nga ministri e vartėsit e tij? Ēfarė problemi ka z. Rama qė fshihet dhe pėrpiqet ta fshehė kėtė krim shtetėror me pasoja pėr vendin? Ndaj Shqipėria ėshtė mė e mirė pa Edi Ramėn.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …