Monday , 20 January 2020
Breaking News

NUMRI I LARTE I AKSIDENTEVE VE NE LEVIZJE POLICINE

6 persona kanë rënë në prangat e policisë së Lezhës për drejtim mjeti pa patentë, aksident me pasojë vdekjen, e të dehur në timon. Policia ka arrestuar shtetasin K. H., 45 vjeç, banues në Kurbin, pasi në dalje të qytetit të Laçit, u kap nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë Rrugore, duke i fyer dhe kundërshtuar. Gjithashtu, nga rrugorët e Lezhës, gjatë fundjavës, janë vënë në pranga dhe 5 shtetas, për drejtim mjeti pa lejen përkatëse të drejtimit, si dhe drejtuesi i mjetit të përfshirë në një aksident, me pasojë vdekjen e një këmbësori.

Duke ju referuar numrit të lartë të aksidenteve të ndodhura gjatë kohëve, Policia rrugore e Lezhës njofton se kontrollet e rrepta do të vijojnë në të gjitha akaset dhe nuk do të ketë tolerime ndaj shkelesve të rregullave të qarkullimit rrugor. Ndërkohë policia e Mirditës ka arrestuar një të shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, me vendim në maj 2019, e ka dënuar me 2 muaj burgim, për veprën penale “Dhuna në familje”.I arrestuari është M. P.,40 vjeç, banues në Mirditë.

Lexoni dhe kete

DROGE SHQIPTARE NE MAL TE ZI

23 kilogramë lëndë narkotike kanabis është gjetur në Liqenin e Shkodrës, nga ana e policisë …