Breaking News

NXENESIT NE SHKOLLEN E MESME NE GUR I ZI DALIN NE PROTESTE

Nxënësit e shkollës së mesme të bashkuar në Gur i Zi kanë dalë ditën e sotme në protestë. Nxënësit bojktuan orën e parë të mësimit në shenjë proteste ndaj Bashkisë Shkodër.

Shkak janë bërë kushtet në këtë shkollë dhe mungesa e ndërhyrjes nga ana e bashkisë. Ata gjithashtu kanë mbajtur edhe një procesverbal, ku qeveria e nxënësve bën të ditur arsyet se pse kanë bojkotuar mësimin.

Lexoni dhe kete

GJAKMARRJA, 50 TE VRARE DHE 130 TE PLAGOSUR NE 2018

Organizata “Operazione Colomba” organizoi këtë të premte aktivitetin e radhës ndërgjegjësues në luftën kundër gjakmarrjes …