“O NJEREZIT E ZOTIT- THIRRJA E URTE E HAFIZ SHEUQET BORIÇIT”

Myftinia Shkoder ka organizuar pasditen e se premtes nje aktivitet fetar ne ambjentet e biblotekes “Marin Barleti” te qytetit te Shkodres. Nje aktivitet ne perkujtim dhe nderim te hoxhes se njohur, Hafiz Sheuqet Boriçi), me rastin e botimit te studimit me titull: “O njerezit e Zotit – Thirrja e urte e Hafiz Sheuqet Boriçit…”.

I pranishem ne kete aktivitet, myftiu i Shkodres, imam Muhamed Sytari tha se perkujtimi i Hafiz Sheuqet Boriçit dhe i vepres se tij na ben mire te gjitheve dhe na kthen ne nje pike referimi qe i duhet jetes tone.

Ne kete aktivitet pervec perfaqesuesve te Myftinise Shkoder dhe teologeve, moren pjese edhe te aferm dhe miq te hoxhes Hafiz Sheuqet Boriçi.

Lexoni dhe kete

“JUGORI” I FASBINDER, PREMIERE ME 21 DHJETOR NE TEATRIN “MIGJENI”

“Jugori” i shkruar nga Rainer Werner Fassbinder do vij si premire ne Teatrin “Migjeni” ne …