Wednesday , 27 June 2018

Oficeri i policise rrugore perplas 55 vjecarin!

Njė 55- vjecar ka humbur jetėn pasi ėshtė pėrplasur nga njė automjet nė aksin Shkoder- Hani I Hotit. Viktima ėshtė 55- vjecari Myzafer Pirani i cili ka qėnė duke kaluar nė krahun tjetėr tė rrugės, ndėrsa ėshtė pėrplasur nga automjeti tip Wolksvagen me targė AA 524 JL, e cila drejtohej nga oficeri i qarkullimit rrugor, shef linje pranė komisariatit tė policisė Malėsi e Madhe Rrok Frroku 46 vjeē. Aksidenti i rėndė ka ndodhur rreth orės 18.00 tė sė martės nė aksin rrugor Shkoder – Han i Hotit, nė fshatin Shtoj i ri.

Edhe pse drejtuesi I mjetit ėshtė ndalur pėr ti dhėnė ndihmėn e parė 55- vjecarit Pirani, por pėrplasja ka qėnė fatale duke I marrė jetėn menjėherė. Nė vendngjarje ka mbėrritur edhe grupi hetimor I cili ka nisur punėn pėr zbardhjen e plotė tė shkaqeve tė aksidentit. Sipas grupit hetimor specialisti i qarkullimit Frroku ka qėnė duke u kthyer nga Kopliku nė drejtim tė Shkodres dhe pranė Shtojit  i ėshtė prerė rruga nga 55 vjeēari Pirani. Ky i fundit pėr shkak tė shpejtėsisė, por edhe errėsirės dhe lagėshtirės nė rrugė, nuk ka arritur ta shohė nė kohė viktimėn, e pėr pasojė e ka patur tė pamundur tė manovrojė.

Pėrplasja ka qėnė e fortė duke I shkaktuar vdekjen e menjėhershme 55 vjeēarit Piraniqi.  Sipas efektivėve tė policisė shkak i aksidentit ka qėnė lagėshtira nė rrugė dhe mungesa e ndricimit I cili ėshtė kthyer nė njė nga problemet mė kryesore.

Lexoni dhe kete

SEKUESTROHEN 6 MINA ME TELEKOMANDE, ARRESTOHET E.SINANAJ

Policia e LezhĆ«s ka sekuestruar 6 mina me telokomandĆ«, ndĆ«rsa ka arrestuar njĆ« 46-vjeƧar nga …