Tuesday , 18 January 2022

OPERACION ANTIKANABIS

N vijim t operacioneve t njpasnjshme antikanabis t zhvilluara nga strukturat e Policis s Qarkut Shkodr u b e ditur se n pyllin e fshatit Mazrek kishte t kultivuara bim narkotike, kan zhvilluar kontrolle t imtsishme ku ka rezultuar se: n vendin e quajtur terti, n pyllin e fshatin Mazrek, n Shkodr, u gjetn t kultivuara dhe u asgjsuan:9 parcela t kultivuara me gjithsej 820 rrnj bim narkotike canabis sattiva. Po sot, nga puna e nj tjetr grupi efektivsh t komisariatit t Policis Shkodr, gjat kontrollit t imtsishm n pyllin e fshatit plan, t komuns Pult, n Shkodr, u gjetn dhe u asgjesuan:2 parcela t kultivuara me 650 rrnj bim narkotike, si dhe 850 kubik me fidan canabis sattiva. U b asgjesimi i ktyre bimve n vend me an t djegies ku nj pjes e tyre u mor n cilsin e provs materiale.po punohet pr identifikimin dhe kapjen e kultivuesve. Pr t dy rastet, materialet i kaluan prokuroris s rrethit gjyqsor shkodr, pr veprn penale kultivim i bimve narkotike .

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …