Tuesday , 18 January 2022

OPERACION ANTIKANABIS N FSHATIN KIR

N vazhdim t operacioneve antikanabis n Shkodr, nga efektivt e komisariatit t policis Shkodr, gjat dits s djeshme sht ushtruar nj kontroll i imtsishm n fshatin Kir, n vendin e quajtur Mark Nonaj, n komunn Pult, n Shkodr. Jan gjetur t kultivuara dhe asgjesuar:1 parcel me gjithsej 200 rrnj bim narkotike si dhe 200 kubik me bim narkotike canabis sattiva. Kto bim u asgjsuan n vend me an t djegies ku nj pjes e tyre u mor n cilsin e provs materiale. po punohet pr identifikimin dhe kapjen e autorve. Materialet i kaluan prokurorise s rrethit gjyqsor Shkodr, pr veprn penale kultivim i bimve narkotike, parashikuar nga neni 284 i kodit penal.

Lexoni dhe kete

AVOKATËT E LEZHËS KUNDËR HARTËS SË RE GJYQËSORE

Edhe avokatët e Lezhës kundështojnë projektin e hartës së re gjyqësore, e cila parashikon shkrirjen …