Tuesday , 16 August 2022

OPERACION POLICOR ANTIKANABIS

Nga puna e efektivve t Komisariatit t Policis Shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjsimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kontroll i imtsishm territori n disa zona n qarkun e Shkodrs, ne fshatin Bene, t komuns Shllak, n Shkodr u gjetn dhe u asgjsuan 9 parcela me gjithsej 570 rrnj bime narkotike canabis sattiva. Kto bim u asgjsuan n vend me an t djegies ku nj pjes e tyre u mor n cilsin e provs materiale. Msohet se policia po punon pr identifikimin dhe kapjen e autorve. Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Shkodr, pr veprn penale kultivim i bimve narkotike. M hert blut e Shkodrs kan asgjsuar 1660 rrnj bim narkotike canabis sativa n fshatin Mllue t komuns Vau Dejs.

 

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …