OPERACIONI “TELEKOMANDA”, 4 TE ARRESTUAR

Në vijim të punes për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, gjatë oreve të natës policia vendore e Lezhës ka finalizuar operacionin “Telekomanda”.Gjatë kontrolleve blic të ushtruara në rrugë, në lokale, pika basti dhe banesa të pabanuara janë ndaluar disa persona me precendentë penalë, ndërsa janë sekuestruar mina me telekomandë, pistolete dhe drogë.Të dhënat e kërij operacioni janë bërë publike në një dalje për mediat nga Drejtori i Policisë Vendore Ferdinand Mara.

Policia Lezhës ka ftuar të gjithë qytetaret që të denoncojnë çdo rast të shkeljes së ligjit dhe reagimi do të jetë i menjehershem.

Lexoni dhe kete

ATENTATI NE KURBIN, KAMERAT E SIGURISE FILMOJNE NGJARJEN

Një përson i veshur si polic dhe i maskuar është autori i ekzekutimit të Bujar …