Wednesday , 20 June 2018

OPOZITA BËHET GATI PËR PROTESTAT NDAJ QEVERISË

Opozita është gati për një aksion të gjërë protestash, të cilat do të nisin brenda këtij muaji. Një gjë e tillë është bërë me dije edhe më parë, por u konfirmua edhe këtë të hënë nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kreu i PD-së  bëri thirrje për bashkim në protest për të luftuar krimin e qeverisë dhe sipas tij, opozita do të vijë në këto protesta me të reja, me një vullnet edhe më të fortë dhe me një përgjigje më të madhe popullore.

Basha tha se nuk është caktuar akoma data e protestave dhe një gjë e tillë do të mësohet të martën, ndërkohë sqaroi se nuk do të ketë më çadër.

Lexoni dhe kete

DEPUTETJA E PD: PO SHIHET MUNDESIA E BOJKOTIT TE PARLAMENTIT

Deputetja e PD-së Lindita Metaliaj sqaroi mbledhjen e kryesisë së PD-së ku është hedhur ideja …