Wednesday , 26 June 2019

OPOZITA NE KUVEND

Seanca parlamentare ku opozita mori pjesw wshtw shoqwruar me tensione, ka qenw vete kreu i PD-sw Lulzim Basha qw ka akuzuar maxhorancen duke i quajtir ytw poshtwr.

“Jeni të poshtër si dreqi, por bëni budallenj si gomari. E dini fare mirë që ka një komision. Si mund ta sjellësh pa kaluar komisionin. Çfarë po bëni ju këtu? E keni marrë mesazhin dje nga faktori ndërkombëtar. Jeni hileqarë, të poshtër. El këtu shoku i trafikantit që do të bëjë pallate tek Unaza e Re e do të bëjë reformë zgjedhore tufë hajdutësh, banditësh. Gjysma prej jush duhet të jetë në burg. Prandaj leri këto gomarrliqe, fillo nga pika e parë e rendit të ditës që kemi rënë dakort, kemi ardhur vetëm për atë buxhet të studentëve këtu.jo se kemi dyshim se çfarë mund të ndodhë, por tu tregojmë atyre të tjerëve që mund të kemi ndonjë pikë besimi se mund të ndryshojë diçka. Të dëgjojnë se po të ndalojë vjedhjen ky hajduti psiqik mund të ketë para për tarifat e studentëve dhe lerini gomarlliqet e tjera se s’kemi ardhur të tallemi me ju. tufë horrash dhe banditësh. Ke shkelur 3 herë procedurën në këtë rend dite. Ke shkelur Kushtëtutën, ke shkelur procedurën. Pasi keni kapur gjithçka, kap edhe bordin e Bankës së Shqipërisë. 28 firma të këtyre deleve të bandës së hajdutëve”.

Ndwrsa deputeti Hasa ka tentuar tw qwlloi me vesw kryeministrin Rama tekasa ai ka marrw fjalen.

Lexoni dhe kete

KiE ANULON DELEGACIONIN PËR VËZHGIMIN E ZGJEDHJEVE TË 30 QERSHORIT

Një prej institucioneve të angazhuara për monitorimin e zgjedhjeve në Shqipëri ka vendosur të tërhiqet …